02Kas

AbilityPool Platformu ve Türkiye Alzheimer Derneği Daha yaşanılabilir bir dünya için güçlerini birleştirdi!

Türkiye Alzheimer Derneği, gönüllülüğün dijital platformu olan AbilityPool ile iyiliği yaymaya tüm hızıyla devam ediyor!

Değerli iş birliğimiz doğrultusunda Türkiye Alzheimer Derneği de artık gönüllülerine AbilityPool üzerinden ulaşarak genişleyen kitlesiyle daha fazla hastanın ve hasta yakınının bilinçlenmesini sağlamayı hedefliyor.

AbilityPool, halka açık birçok projeyi tek çatı altında toplayarak ülkemizde gönüllülük çalışmalarını dijitalleştirerek çoğaltmayı amaçlayan bir sosyal girişim. AbilityPool platformuna belirli aralıklarla açtığımız projelerle farklı yetenek ve uzmanlıklara sahip gönüllülere ulaşırken bir yandan da projelerimizi dijital bir ortama taşıyoruz.

Bu zamana kadar 3 aktif proje gerçekleştirdik. “Online Gönüllü Çevirmenler Arıyoruz!” projemizde onlarca gönüllü, Alzheimer Derneği’nin Erasmus+ projeleri için İngilizce-Türkçe çeviri desteğinde bulundu. “Ofis Destek Gönüllüsü Aranıyor” ve “Metin Yazarı Aranıyor!” gibi projelerde de daha özelleşmiş alanlarda AbilityPool platformu aracılığıyla birçok gönüllümüz ile buluşma ve çalışma fırsatı bulduk.

AbilityPool Nedir – Projeler ve insanlar arası bir köprü olma misyonunun yanında kurumların, çalışanlarının yeteneklerini keşfederek gönüllülük faaliyetlerini sürdürülebilir ve ölçümlenebilir bir şekilde yönetmelerini sağlayan bir platform hizmeti sunar. Aynı zamanda gönüllülüğün LinkedIn’i olarak da tanımlanan AbilityPool’da gönüllü olmak ve daha fazlası için web sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.