02842366-5b24-4803-af51-a395ae4df5af

Prof. Dr. Başar Bilgiç

Başkan

Dr. Başar Bilgiç 1973 yılında Ankara’da doğmuştur. 1991 yılında Atatürk Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir. Aynı yıl kazandığı nöroloji uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında 2002 yılında tamamlamıştır. 2002-2004 yılları arasında aynı bölümün Davranış Nörolojisi ve Hareket Bozuklukları biriminde fellowship’liğini yapmıştır. 2005 yılında Gülhane Askeri Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde zorunlu askerlik hizmetini yapmış ve burada demans polikliniği kurulmasında rol almıştır.  2010 yılından beri halen İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Nöroloji Anabilim Dalı, Davranış Nörolojisi ve Hareket Bozuklukları biriminde çalışmaktadır. 1997 yılından beri çalıştığı kurumlarda demans ve dejeneratif hastalıklar konusunda bilimsel çalışmalar yapmaktadır. Takım üyesi olarak yer aldığı çalışmaların büyük kısmı başta ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya olmak üzere uluslararası işbirlikleri içinde,  Ulusal ve Avrupa Birliği fon destekleri ile yürümektedir.  Avrupa Nöroloji Derneği Yüksek Kortikal İşlevler panelinde 2020 yılından itibaren ülkemizi temsil etmektedir. Türk Tabipleri Birliği, Türk Nöropsikiyatri Derneği, Amerikan Nöroloji Akademisi üyesidir.

Prof.Dr. Murat Emre

Onursal Başkan

Prof. Dr. Murat Emre 1956 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde doğmuştur. İlköğretimini Ereğli’de, orta öğrenimini Konya Maarif Koleji’nde ve Lise öğrenimini Ankara Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1980 yılında İstanbul Tıp Fakültesini birincilikle bitirmiştir.  Mesleki kariyerine yurtdışında devam eden Prof. Emre nöroloji uzmanlığı eğitimini Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde almış bundan sonra İsviçre’de sırasıyla nörorehabilitasyon başasistanlığı ve klinik şefliği, araştırma görevlisi ve özel bir araştırma merkezinin “Sinir Sistemi Klinik Araştırmalar Bölümü” başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. İleri meslek eğitimi için İngiltere’de, Londra “Queen Square National Hospital for Nervous Diseases” hastahanesinde ve A.B.D. de, Boston Harvard Tıp Fakültesinde araştırmacı olarak çalışmıştır. 1989 yılında Doçent, 1996 yılında Profesör olan Murat Emre aynı yıl Türkiye’ye dönmüş ve İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda “Davranış Nörolojisi ve Hareket Bozuklukları Birimini” kurmuştur. Bir süre Nöroloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevinde de bulunan Prof. Emre, halen bu Birimin Başkanlığını yürütmektedir. Beyin Araştırmaları Derneği, Alzheimer Derneği ve Alzheimer Vakfı’nın kurucusu olan Prof. Emre, Türkiye Alzheimer Derneğinin Onursal Başkanıdır.

Prof. Emre’nin ana araştırma alanları Parkinson Hastalığı ve Alzheimer  Hastalığı’dır. Başlıca bu hastalıklar konusunda olmak üzere çok sayıda uluslararası yayını olan Prof. Emre’nin başında bulunduğu çokuluslu bir ekibin 2004 yılında tamamladığı bir çalışmayla yeni bir ilacın Parkinson Hastalığına bağlı bunamada etkili olduğu gösterilmiştir.

Doç. Dr. Nil Tekin

Başkan Yardımcısı

1970 yılında Aydın Atça’da doğdu. İzmir Kız Lisesi’nin ardından, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1992 yılında bitirdi. Uzmanlık eğitimini 2001-2005 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nda tamamlarken Hollanda, Danimarka ve İsveç’te aile hekimliği uygulama alanlarında uzmanlık eğitimi programlarına katıldı.

Türkiye temsilcisi olarak 2006-2009 tarihlerinde Genç Avrupalı Aile Hekimleri Hareketinde (Vasco de Gama Movement) yer aldı. Halen Dünya Aile Hekimleri Kadın Çalışma Grubunun (WONCA Working Party on Women) Avrupa koordinatörüdür. İzmir Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2005 yılından bu yana çalışmakta olup 2013 yılında Aile Hekimliği alanından Doçent ünvanını almıştır.

Halen Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Geriatri Bilim Dalı’nda Yaşlı Sağlığı doktorasını yapmaktadır. Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şubesi’nde 2007 yılından itibaren aktif görev almış, 2014-2018 yıllarında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. İlgi alanları arasında yaşlı sağlığı, Alzheimer hastalarının kurumsal bakımı, evde bakım, palyatif bakım ve hospis uygulamaları yer almaktadır

Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu

Üye

Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu 1966 Eskişehir doğumlu olup, ilk-orta ve lise öğrenimlerini Konya’da tamamlamıştır. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Kendisi 1 yıl süre ile SSK Konya Kadın Hastalıkları Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında uzmanlık öğrencisi olarak göreve başlamıştır. Uzmanlık eğitimini 1996 yılında tamamlamış, 1999 da Doçent ve 2004 yılında da Profesör olmuştur. Halen aynı anabilim dalında “Yaşlılık Psikiyatrisi Programı” yürütücülüğünü yapmaktadır. Yurtiçinde, Türk Nöropsikiyatri Derneği, Biyolojik Psikiyatri Derneği, Alzheimer Derneği ve Alzheimer Vakfı,  yurtdışında ise American Psychiatric Association, American Pychogeriatric Society, International Psychogeriatric Assoc. üyesidir.

Dilek Şahinöz

Üye

1964 yılında Istanbul’da doğmuş ve 1981 yılında Doğuş Lisesinden mezun olmuştur. Marmara Üniveritesi Ekonomi Bölümünü 1985 yılında tamamladıktan sonra, Yatırım Uzmanlığı yapmıştır. Kadıköy Leo Kulübünün kurucu üyelerindendir. Halen Aslı Nemutlu Genç Sporcular Derneği üyesi olup, evli ve 2 çocuk annesidir.

Bedia Samancı

Bedia Samancı

Üye

Bedia Samancı 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. 2009 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiş, 2016 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi esnasında 2015-2016 yıllarında Boston/Amerika’da Harvard Üniversitesi bünyesindeki Athinoula A. Martinos Center for Biomedical Imaging merkezinde demans hastaları üzerine araştırmacı olarak çalışmıştır. 2017-2019 yılları arasında Tekirdağ Malkara Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamlamıştır. 2019 yılından beri halen İstanbul Tıp Fakültesi, Nöroloji Anabilim Dalı, Davranış Nörolojisi ve Hareket Bozuklukları Birimi’nde çalışmaktadır.

hatice sertac

Sertaç Süslü

Üye

CalTech’te Ekonomi Lisansı ve Koç Üniversitesi’nde işletme mastırı tamamladıktan sonra Michael Porter ve Harvard İşletme Okulu’nun diğer seçkin profesörleri tarafından kurulan Monitor Group yönetim danışmanlığı firmasında iş hayatına atıldı. Monitor Bünyesinde hem Türkiye hem de Amerika’da ve medya, reklamcılık, sağlık, ilaç, bankacılık, içecek, dayanıklı tüketim gibi sektörlerde danışman olarak çalışma fırsatı buldu.

15 yıl kadar ilaç sektöründe Lundbeck, Abbott, Abbvie, IMS Health vb. firmalarda çalıştı. Çalışma alanları marka stratejisi, kurumsal markalaşma, iş geliştirme, organizasyonel gelişim ve dönüşüm, eğitim ve inovasyon gibi alanları kapsar. Beraber çalıştığı yöneticileri ve arkadaşlarının gözünde Sertaç’ı en etkin kılan özellikleri kutu dışı düşünebilme, farklı bakış açısını beraber çalıştığı insanlara geçirebilme, farklı paydaşlar arasında dengeyi gözetme, analitik gücü, pozitif tavır ve değişikliğe olan uyumudur.

Sonunda, evvelden beri hayal ettiği gibi, STK sektöründe daha aktif rol almaya başlamıştır. Aynı zamanda Türkiye Yardım Sevenler Derneği İstanbul Şubesi YK üyesidir. Türkiye Alzheimer Derneğinde görev almaktaki amacı hasta yakını olarak hastaları ve yakınlarını temsil etmek, derneğin etkinliklerinin artırılması ve yaygınlaştırılmasıdır.

Resim1

Erdi Şahin

Üye

Erdi Şahin 1989 yılında Ağrı’da doğmuştur. 2008 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi, 2014 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirmiş ve 2020 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi esnasında 2018-2019 yıllarında Hollanda’da Maastricht Üniversitesi bünyesindeki Mental Sağlık ve Sinirbilim merkezinde araştırmacı olarak çalışmıştır. 2020-2022 yılları arasında Kars Harakani Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamlamıştır. 2022 yılından beri halen İstanbul Tıp Fakültesi, Nöroloji Anabilim Dalı, Davranış Nörolojisi ve Hareket Bozuklukları Birimi’nde çalışmaktadır.

TY02

TOLGA YARDIMCI

Üye

1973 yılında Ankara’da doğan Tolga Yardımcı, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1997 – 2014 yılları arasında Tepe İnşaat, Bilkent Holding ve İstanbul Deniz Otobüsleri’nde  çeşitli kademelerde yöneticilik yapmıştır.

Eğitimin kişisel ve toplumsal gelişimin anahtarı olduğuna inanan Tolga Yardımcı, bu perspektifte Bilkent Üniversitesi Executive MBA Programı’nı bitirmiş, sonrasında da Michigan Üniversitesi’nde Küresel Rekabet Stratejisi programını tamamlamıştır.

2014 – 2016 yılları arasında ülkemizin önemli turizm gruplarından birinde İş Geliştirme ve Strateji konusunda üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuş olan Tolga Yardımcı, 2017 -2019 yılları arasında da Türk İnşaat Sektörünün önemli kurumlarından biri olan STFA İnşaat Grubu’nda da İş Geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

2019’dan bu yana küresel kompozit üreticilerinden biri olan FPI’ın Türkiye, Rusya ve CIS Bölgesi yöneticiliğini yürüten Tolga Yardımcı, kariyer haritasının farklı kesitlerinde tecrübelerini genç meslektaşlarına aktarmayı da kendine amaç edinmiştir. Bu kapsamda, Medipol Üniversitesi’nde “İş Geliştirme ve Girişimcilik” dersleri veren, Bilkent Üniversitesi’nde Endüstriyel Danışmanlık ve Mentorluk yapan Tolga Yardımcı sektörel dernek ve oluşumlarda da gönüllülük esasıyla görevler almayı sürdürmektedir.

EB1710B9-AE7F-4361-95E7-09E55FB762C8_4_5005_c

Mine Özvardar

Sayman

İlk, orta ve lise eğitimi İstanbul’da yapan Mine Özvardar, Boğaziçi Üniversitesi’nde başladığı işletme eğitimini Londra’da işletme lisansı ve mastırı ile tamamlamıştır. Ram Dış Ticaret A.Ş.’de başladığı çalışma hayatına bankacılık sektörünün hazine ve finans bölümlerinde devam etmiştir. Kurucu ortağı olduğu Balimteks Tekstil Şirketi’ndeki çalışma yaşamının ardından çok sevdiği yazarlık yönünü Binnur Karaevli ve yazar arkadaşları ile kurduğu “Modern Masallar” ekibinde hayata geçirme şansı bulmuş, yerli yabancı dijital platformlar için hikayeler ve senaryolar yazmıştır. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde yazarlığa ilgi duyan öğrencilere yazarlık dersleri vermiş, yarışmalara katılım süreçlerini desteklemiştir.

 

London Pilates Institute’den Pilates Eğitmenliği sertifikası bulunan Mine Özvardar’ın Alzheimer hastalığa karşı farkındalığı ve duyarlılığı yakın çevresindeki insanların genç sayılabilecek yaşlarda hastalığına yakalanmasıyla başlamıştır. Yazmak, araştırmak, yenilikçi bakış açısıyla projeler geliştirmek, seyahat etmek, kitaplar ve hayvanlar Mine Özvardar’ın yaşamdaki vazgeçilmezleridir.

Füsun Kocaman

Genel Müdür

1957 yılında Kırıkkale’de doğan Füsun Kocaman, 1975 yılında Istanbul Amerikan Robert Lisesinden, 1979 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi Enformasyon Sistemleri Enstitüsü’nden yüksek lisans derecesini almıştır. 1980 yılında göreve başladığı Türk Telekom’da 11 yıl proje mühendisi ve başmühendis olarak çalışmış, 1991 yılında Alo Bilgi Telekomünikasyon Sistemleri A.Ş.’de Teknik Müdür olarak görevlendirilmiştir. 1994 yılında Bilgi Üniversite’sini kuran çekirdek ekipte yer almış ve 2009 yılına kadar Üniversite’de Bilgi İşlem Müdürü, Genel Sekreter Yardımcısı, Online Eğitim Direktörü, CIO görevlerini yürütmenin yanı sıra, 15 yıl boyunca İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme /İşletme Enformatiği bölümlerinde Business Information Systems, Communication and Information, Data Networks ve Business Intelligence dersleri vermiştir.

Ortağı bulunduğu Viyagroup Şirketler grubunda Yönetim Kurulu üyesi olarak Bina Yönetimi, Güvenlik Danışmanlığı, Elektronik Güvenlik ve Enerji Yönetimi konularında faaliyet göstermiştir.

Geçmiş Yönetim Kurulu Başkanları

Prof.Dr. Murat Emre

1997-2014

Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu

2014-2018

Yönetim Kurulu Başkanı

Prof.Dr. Haşmet Hanağası

2018-2021

Yönetim Kurulu Başkanı

YÖNETİM KURULU
Başkan: Prof. Dr. Murat Emre
Başkan Yardımcısı : Zafer Kozanoğlu
Başkan Yardımcısı : Prof. Dr. Kaynak Selekler
Sekreter : Berna Ceylan
Sayman : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
DENETLEME KURULU
Başkan :Huriye Ballısoy
Üye : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Üye : Emine Semra Vigano
YÖNETİM KURULU
Başkan : Prof. Dr. Murat Emre
Başkan Yardımcısı : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
Başkan Yardımcısı : Zafer Kozanoğlu
Sekreter : Selami Gedik
Sayman : Nilhan Madenci
DENETLEME KURULU
Başkan : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Üye : Gülsevim Benzer
Üye : Emine Semra Vigano
YÖNETİM KURULU
Başkan : Prof. Dr. Murat Emre
Başkan Yardımcısı : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
Sekreter : Zafer Kozanoğlu
Sayman : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Üye : Huriye Ballısoy
DENETLEME KURULU
Başkan : Prof. Dr. Haşmet Hanağası
Üye : Ayşen Bahar Önderol
Üye :Prof. Dr. Türker Şahiner
YÖNETİM KURULU
Başkan : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
Başkan Yardımcısı : Prof. Dr. Haşmet Hanağası
Sekreter : Zafer Kozanoğlu
Sayman : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Üye : Burcu Cesur
DENETLEME KURULU
Başkan : Prof. Dr. Hakan Gürvit
Üye : Ayşen Bahar Önderol
Üye : Jale İbrahimzade
YÖNETİM KURULU
Başkan : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
Başkan Yardımcısı : Prof. Dr. Haşmet Hanağası
Sayman : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Üye : Prof. Dr. Barış Topçular
Üye : Ayşin Ekşioğlu
Üye : Revna Demirören
Üye : Burcu Cesur
Üye : Hüseyin Beşgül
Üye : Zühal Karamehmet
DENETLEME KURULU
Başkan : Prof. Dr. Hakan Gürvit
Üye : Doç. Dr. Zeynep Tüfekçioğlu
Üye : Nursel Kaskan
YÖNETİM KURULU
Başkan : Prof. Dr. Haşmet Hanağası
Başkan Yardımcısı : Ayşin Ekşioğlu
Sayman : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Üye : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
Üye : Prof. Dr. Barış Topçular
Üye : Doç. Dr. Nil Tekin
Üye : Aysın İzer
Üye : Dilek Şahinöz
Üye : Hüseyin Beşgül
DENETLEME KURULU
Başkan : Mustafa Topbaş
Üye : Dr. Öğretim Üyesi Pınar Uysal Cantürk
Üye : Şengül Ertuğrul
YÖNETİM KURULU
Başkan : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Başkan Yardımcısı : Ayşin Ekşioğlu
Sayman : Prof. Dr. Barış Topçular
Üye : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
Üye : Prof. Dr. Türker Şahiner
Üye : Doç. Dr. Nil Tekin
Üye : Doç. Dr. Bedia Samancı
Üye : Aysın İzer
Üye : Dilek Şahinöz
DENETLEME KURULU
Başkan : Prof. Dr. Haşmet Hanağası
Üye : Huriye Ballısoy
Üye : Cengiz Çelikçi
YÖNETİM KURULU
Başkan : Prof. Dr. Başar Bilgiç
Başkan Yardımcısı : Doç. Dr. Nil Tekin
Sayman : Mine Gündoğdu Özvardar
Üye : Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu
Üye : Doç. Dr. Bedia Samancı
Üye : Uzm. Dr. Erdi Şahin
Üye : Dilek Şahinöz
Üye : Tolga Yardımcı
Üye : Sertaç Süslü
DENETLEME KURULU
Başkan : Prof. Dr. Hakan Gürvit
Üye : Huriye Ballısoy
Üye : Faruk Uğur Doğan

Onursal Üyelerimiz

Aysın İzer

Onursal Üye

Ayşin Ekşioğlu

Onursal Üye

Yönetim