28Şub

Aralıksız olarak  Gündüz Yaşam Evimizde vermiş olduğumuz hizmetlerimize Covid-19 sebebi ile 11 Mart 2020 tarihinden 01 Eylül 2020 tarihine kadar ara vermek  zorunda kaldık.

1 Eylül 2020 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu Covid-19 tedbirleri genelgeleri doğrultusunda merkezimize 1 hasta ve 1 hasta yakını olmak kaydıyla hasta kabulüne başlandı. Merkezimizi hizmete açmadan önce Covid-19 önlemleri kapsamında çalışan personele  enfeksiyon ve enfeksiyondan koruma önlemleri hem teorik hem de pratik eğitiminler verilmiştir. Personelin vereceği hizmet esnasında giyeceği formalar ve tek kullanımlık özel giysiler tedarik edilmiştir. Kabul edilen hastalara kişiye özel hazırlanmış hijyen kitleri ve boyama kitleri kullanımlarına sunulmuştur.  Kabul ettiğimiz hastalarımız ile yumurta kolisinden tabak yapımı, kullanılmış konserve kutularından kalemlik yapımı, taş boyama, eski araba lastiğinden çiçek saksısı oluşturma gibi çalışmalarla merkezimizde sanat terapileri kapsamında geri dönüşüm projeleri üretilmiştir.

Ancak Covid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında 03 Kasım 2020 tarihinde tekrar hizmetlerimize ara vermek durumunda kaldık. Pandemi sürecinin bitmesi ile tüm heves ve titizlikle çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.