26Şub

15 Temmuz tarihinde Derneğimiz Genel Sekreteri Füsun Kocaman, Alzheimer’s Disease International (ADI) nin “Innovating for the new normal: Experiences from around the world” başlıklı tüm dünyaya açık 400 kişinin katıldığı Open Webinar’ında Dijital Çay Saati ve Dijital Torun projelerimizi tanıtmıştır.

Pandemi sırasında Merkezlerimizde yapılan faaliyetler sona erdiğinden, hasta yakınlarının yardım çağrıları dikkat çekici bir şekilde arttı ve bu da kendilerine ulaşmak ve destekleyici görevlerimize devam edebilmek için yeni kanallar araştırmamıza yol açtı. Bu araştırmalar, hasta veya yakınlarının üyemiz olup olmadıklarına bakılmaksızın canlı bir etkinliğe katılmaları ve bir misafir konuşmacıyla sohbet edebilmeleri için Zoom’da buluşacakları Dijital Çay Partileri fikrini yarattı.

Dijital Torun, yine bir ihtiyaçtan doğan yenilikçi bir projedir. Merkezlerimizde hastalarımızı düzenli olarak ziyaret eden gençler, pandemi döneminde de görüntülü görüşme teknolojilerini kullanarak kendileriyle iletişimlerini sürdürdüler. Bu arada yeni gönüllüler bu projeye katıldı ve başka hastalar kendilerine eşleştirildi, kısa videolar aracılığıyla kendilerini tanıttılar ve belirlenen tarihlerde düzenli sohbetler ederek Derneğimizi de hastanın durumu ve taleplerini aktaran raporlarla bilgilendirdiler.